Kategorie
Blog

Poradnik Warlorda Lineage 2- [WARLORD GUIDE]

OGÓLNIE

Jeśli wiesz, gdzie i jak levelować, jest to jedna z najlepszych klas do farmy.

Możesz łatwo osiągnąć 79+ z tylko boxem mając SE bez wielu problemów. Możesz grać trio z BD i SE na 78/79+ z odpowiednim sprzętem. Na 80+ można zrobić tylko za pomocą SE.

W każdym razie jest to bardzo fajny imo klasowy, ale może być upierdliwy, jeśli nie zostanie prawidłowo rozegrany. Solowanie mobów nie wchodzi w grę. Jeśli chcesz, wybierz inną, bardziej wszechstronną klasę, taką jak Destroyer.

Mając to na uwadze, zdobywanie wilka z Warlordem jest bezużyteczne lub jakikolwiek inny imo zwierzaka, ponieważ masz SE do leczenia (Bless the Blood nie ma aggro, więc możesz rzucać podczas wykonywania trainów) i ładować, aby uzupełnić manę. Więc wybrałbym SE+Kooka i poleciał do 80+. ( w niższym kronikach pety są bezużyteczne)

Robienie duetów ze spoilerem jest bardzo dobre, ale na GF nie ma Sweeper Festival, więc trudno będzie zebrać spoilowi wszystkie moby, gdy je zabijesz. To może być bardzo rozczarowujące dla dwarfa >.<

Sugerowałbym tę minimalną konfigurację:

1) SE + Kooka.
2) BH (polearm + ciężki sprzęt – armor).
3) WL (polearm + ciężki sprzęt – armor).

Za BH możesz dostać dowolnego zwierzaka, ponieważ dobrze jest awansować wolniej na zbieranie matsów. Masz dwie opcje: zdobyć kookę lub wilka. Będzie to zależało od tego, ile będziesz razem grać. Jeśli zawsze będą grać razem, krasnolud powinien zdobyć kookę, aby pomóc w spamowaniu spoil + AOE. Jeśli nie, lepiej idź po wilka, aby pomógł Ci w zabijaniu pojedynczych mobów, gdy jesteś sam.

W przypadku WL tak naprawdę nie potrzebujesz żadnego zwierzaka imo. Jeśli boksujesz SE+kooka, mana nie powinna być problemem. Posiadanie zwierzaka podczas trainów może być denerwujące, ponieważ może losowo agrować niektóre z nich podczas rzucania leczenia/buffów lub po prostu biegania.

Tylko kilka wskazówek dotyczących poziomowania:

Aby uzyskać szybki exp, skup się na 1/2 i 1x białych do zielonych mobach z herbami. Zdobądź wszystko, co spamuje AOE aggro i wróć do miejsca, w którym znajduje się SE, alt tab, użyj Bless the Blood, a następnie przełącz się z powrotem na WL, aby zabić wszystko umiejętnościami AOE.

Z drugiej strony zawsze możesz wybrać 4x moby, szczególnie na cata/necro. Ale EXP/h będzie wolniejszy, będziesz potrzebował lepszego sprzętu, ale może być łatwiej spoilować BH.

Dobre AOE spoty:

25-40: Ant Nest 1x-2x pojedyńcze moby
40-48: Alligator Island 1x-2x pojedyńcze moby
40-48: Cruma 2x grupy mobów
43-52: Tanor Canyon 1/2x grupy mobów
46-54: Garden of Eva 2x grupy mobów
46-61: Cemetery 1x pojedyńcze moby
49-61: Around Oren 1/2x grupy mobów
55-64: Frozen Labyrinth 1/2x oraz 2x grupy mobów
52-70: Fields of Massacre 1x pojedyńcze moby oraz 2x grupy mobów
61-72: Ancient Battle Ground na 1/2x grupy mobów
62-70: Silent Valley 2x pojedyńcze moby, Garden of Beasts 1x pojedyńcze moby
70-77: Swamp of Screams 1x pojedyńcze moby oraz 2x grupy mobów
77+: FOTG, Varka, IT i tak dalej.

Podstawowe Skille

Thunder Storm – Szerokie, łukowe uderzenie, które szokuje i zadaje obrażenia wielu okolicznym wrogom. Idealne do AOE aby stunować moby

Whirlwind – Podobne do poprzedniego skilla zadaje dobre over hity bez stun

Wrath – Machając włócznią, zmniejsza CP pobliskich wrogów. Można używać, gdy założona jest włócznia. Przydatne do pvp.

Howl – Natychmiast zmniejsza P. Atk. otaczających wrogów. Dobre na AOE pve.

Thrill Fight – Jeśli masz kogoś kto puluje w party można tego użyć aby twój atk. spd. wzrósł. Do robienia trainów solo raczej bym nie polecal ponieważ brak healera i obrażenia od mobów mogą skończyć się glebą.

Battle Roar – Dobry skill na zwiększenie HP zamiast np. Bless the body od PP.

Lionheart – Przydatny skill aby nie dostać często stuna od mobów.

Revival – Gdy masz kryzys z HP możesz je uzupełnić do pełna tym skillem

Shock Stomp – Typowa „sprężynka” gdy lecisz z trainem bardzo przydatna rzecz gdy moby zadają Tobie duży dmg możesz je stunować nie targetując ich – skill „MUST HAVE”

Fell Swoop – do lepszego wtrafiania polearmem – przydatny buff.

Można także używać Toogle skilli ale przy możliwościach WLa i jego używania bardzo dużej ilości many odradzam – ja używałem bardzo rzadko albo wcale.

Oczywiście WL posiada skille podobne do tyranta zmieniając rodzaj mobów przydałoby się pamiętać także o tych skillach aby je zmienić na odpowiednie

Detect Animal Weakness

Detect Plant Weakness 

Detect Beast Weakness 

Detect Dragon Weakness

Ekwipunek/ DYE’S

No Grade
Wooden Set
Broń:Falchion a jak cie nie stać to coś od newbie

D Grade
Brigandine Set
Broń: Common Item – Glaive ze wzgledu na p atack

C Grade
Full Plate Set tylko do małego train party.
Plated Leather Set do train party w dobrym składzie.
Broń: Common Item – Orcish Poleaxe ze względu ma p atack a fulla się nie opłaca bo SA nie za fajne są.

B Grade
Możesz spokojnie biegać do 61 w c grade

Jeśli Cię stać to Doom Heavy Set
lub Zubei Heavy

A Grade
Tallum Heavy Set najlepiej fundation
Broń: Tallum Glaive {Health} albo OE Halberd {Haste}

S Grade
Imperial Crusader Heavy Armor Set oczywiście ic z atrybutami (w kronice Interlude nie ma atrybutów) i Tallum Heavy Set
Broń: Saint Spear {Haste} z „Holy” atri do farmy a do pvp najlepiej „Earth” i oczywiście nosimy Draconic Bow {Focus} też jakies atri wkładamy bo nie jesteśmy sprinterami a na pvp dobrze się kara takim łukiem oczywiście jakieś atri do niego

Jeśli chodzi o dye dla warlorda to zostawiłbym jego bazowe statystyki ale, jeśli chcesz szybko bić lecząc się np. od Vampirica to brałbym +DEX/-CON. Hp za dużo nie stracisz a zyskasz atak speed / bieganie / i wtrafienia (crit także).

Powyżej kroniki INTERLUDE

S80 Grade
Morai heavy Set
Broń: Dynasty Helbert {Critical Stun} „Holy” atri farma Bardzo dobra maszynka do farmienia mniej już do pvp bo nie sypiemy krytami jak AW do pvp OE Saint Spear {Haste} z „Earth” bo na tym lvl skille też masz OE i oczywiście jakiś luk najlepszy by był Dynasty Bow {Focus} [Great Gale] atri taki jaki lubicie czyli luk z masterwork dodaje nam atack speed’a którego mało mamy.

S84 Grade

Został bym przy Moraiu albo Elegia set .
Broń: Vesper Pole {Haste} z 300 „Earth”  bawiłem sie tym na kilku Hr’kach bardzo fajne cacko i oczywiście łuk Dynasty Bow {Focus} [Great Gale] z atri takim jaki lubisz na jakimś ++

Biżuteria:
Oczywiście ta co daje najlepszego M defa a jak masz dojścia do Epików to bież:
AQ/Baium/Antek/Zaken/Tezza

Podsumowanie

Gra WLem nie jest skomplikowana jeśli się ma swojego bufera na plecach i w miarę dobry sprzęt do farmy.

Chciałbym, aby ten przewodnik był żywym przewodnikiem. Oznacza to, że ten przewodnik zostanie zaktualizowany na podstawie Twojej opinii. Większość mojej wiedzy pochodzi z Interlude, więc jeśli masz coś do dodania/zmiany, proszę wspomnij o tym w komentarzu, a ja zaktualizuję ten poradnik.

Zostaw komenarz

error: Treść jest chroniona !!